Co je On Trigger Gen.3? Jeden snímač pro všechny pedály.

Elektronický odnímatelný snímač (Trigger) pro více druhů single i double basových pedálů s pevnou základnou pedálu. 

Vhodnějším způsobem snímá pohyb přímo pedálu na rozdíl od existujících modelů, které většinou snímají pohyb blány. Díky této vlastnosti může vysílat signál o něco dříve před dopadem beatru a díky tomu lehce eliminuje zpoždění modulu. Nastavení na el. modulu je jednodušší, není třeba nijak upravovat napnutí blány, kupovat pískovanou či jinak tlumenou blánu, ani vycpávat čímkoli basový buben (jako u standardních triggerů) a kazit si tak zbytečně zvuk svého kopáku. Lze jej také použít k jakémukoliv tréninkovému bicímu padu. Další výhodou je, že můžete lépe kombinovat živý zvuk se zvukem z modulu či počítače. Zvuky lépe sedí na sobě i ve vyšších rychlostech, což je také většinou u triggerů problém, hlavně při hře dvojšlapkou na jeden kopák.

 Po instalaci na šlapku, nebo dvojšlapku dle návodu, můžete snímače používat na jakýkoliv pad či kopák. Nastavení na jiný buben je v řádu vteřin a většinou ani není potřeba. Triggery si bez problémů poradí s jinak nalazeným kopákem, odlišně tvarovaným ráfkem, nebo jinak nakloněným basovým bubnem. Zde přesně nastává problém u standardních triggerů, kdy trigger připnete na cizí kopák a většinou zjistíte, že budete muset upravovat nastavení v modulu, přeladit blánu, nebo kopák nějak zatlumit. Pokud jste také na koncertech nuceni používat cizí bicí a přesto chcete mít zvuk blížící se studiovým nahrávkám, On trigger Vám opravdu usnadní život  

.Jdou dva snímače zapojit do jednoho vstupu v modulu?

Snímače jdou zapojit i do jednoho vstupu v modulu a to buď Y stereo kabelem, (pokud vstup v modulu podporuje dual trigger) a to například pomocí KLOTZ AYS-1 a nebo Y mono kabelem například KLOTZ AYU-2. 


Ovlivňují nějak snímače chod pedálu?

Ne, nebylo pozorováno ovlivnění v žádném negativním smyslu. Snímače pouze fungují jako jakási pružinka, která napomáhá rychlejšímu vrácení pedálu zpět na výchozí pozici.

Jsou zde dva zdroje zvuku. Živý buben a snímač upevněný ne šlapce a následně zvuk z modulu.

Budou tyto dva zvuky sedět správně na sobě?

Ano, z naší zkušenosti zvuky sedí na sobě lépe než u

klasických triggerů. Bylo testováno naklánění basového bubnu, povolování blány, naklánění a otáčení

druhého pedálu dvojšlapky atd... a to opravdu až necitelným způsobem.Výsledkem je, že snímače

i při větších zásazích stále spouštějí zvuk z modulu a stále zvuk sedí s živým bubnem lépe, než

z klasického triggeru. Naopak doporučujeme kombinovat (vrstvit) zvuk z modulu s živým basovým bubnem.

Dá se se snímači rovnou hrát přes nějaký software v PC?

V tomto případě potřebujete nějaký program, který vlastně zastane funkci el. modulu a signál ze snímače převede na midi, které následně spustí daný zvuk. Těchto programů je celá řada...

Jsou snímače dynamické?

Ano, snímače při slabším úderu posílají slabší signál a při silnějším úderu silnější.

Musí být pedál vyvrtán nebo nějak modifikován?

Ne, snímač je přilepený k základně pedálu. Na pedálech není nutná žádná další akce.

Mohu používat jedny triggery pro více pedálů?

Pokud budete chtít vyměnit svůj starý pedál za nový, nové snímače kupovat nemusíte. Snímače ale nejsou vhodné k neustálému přendávání z jednoho pedálu na druhý. V takovém případě je raději pořiďte pro každý pedál zvlášť.