Co je On Trigger Gen.3? Jeden snímač pro všechny pedály.

Elektronický odnímatelný snímač (Trigger) pro více druhů single i double basových pedálů s pevnou základnou pedálu. 

Vhodnějším způsobem snímá pohyb přímo pedálu na rozdíl od existujících modelů, které většinou snímají pohyb blány. Díky této vlastnosti může vysílat signál o něco dříve před dopadem beatru a díky tomu lehce eliminuje zpoždění modulu. Nastavení na el. modulu je jednodušší, není třeba nijak upravovat napnutí blány, kupovat pískovanou či jinak tlumenou blánu, ani vycpávat čímkoli basový buben (jako u standardních triggerů) a kazit si tak zbytečně zvuk svého kopáku. Lze jej také použít k jakémukoliv tréninkovému bicímu padu. Další výhodou je, že můžete lépe kombinovat živý zvuk se zvukem z modulu či počítače. Zvuky lépe sedí na sobě i ve vyšších rychlostech, což je také většinou u triggerů problém, hlavně při hře dvojšlapkou na jeden kopák.

 Po instalaci na šlapku, nebo dvojšlapku dle návodu, můžete snímače používat na jakýkoliv pad či kopák. Nastavení na jiný buben je v řádu vteřin a většinou ani není potřeba. Triggery si bez problémů poradí s jinak nalazeným kopákem, odlišně tvarovaným ráfkem, nebo jinak nakloněným basovým bubnem. Zde přesně nastává problém u standardních triggerů, kdy trigger připnete na cizí kopák a většinou zjistíte, že budete muset upravovat nastavení v modulu, přeladit blánu, nebo kopák nějak zatlumit. Pokud jste také na koncertech nuceni používat cizí bicí a přesto chcete mít zvuk blížící se studiovým nahrávkám, On trigger Vám opravdu usnadní život  

Jdou dva snímače zapojit do jednoho vstupu v modulu?

Snímače jdou zapojit i do jednoho vstupu v modulu a to buď Y stereo kabelem, (pokud vstup v modulu podporuje dual trigger) a to například pomocí KLOTZ AYS-1 a nebo Y mono kabelem například KLOTZ AYU-2, ale v tomto případě bude muset modul zvládat oba snímače naráz v jediném vstupu a nastavení modulu bude o něco složitější.

Ovlivňují nějak snímače chod pedálu?

Ne, nebylo pozorováno ovlivnění v žádném negativním smyslu. Snímače pouze fungují jako jakási pružinka, která napomáhá rychlejšímu vrácení pedálu zpět na výchozí pozici.

Jsou zde dva zdroje zvuku. Živý buben a snímač upevněný ne šlapce a následně zvuk z modulu.

Budou tyto dva zvuky sedět správně na sobě?

Ano, z naší zkušenosti zvuky sedí na sobě lépe než u

klasických triggerů. Bylo testováno naklánění basového bubnu, povolování blány, naklánění a otáčení

druhého pedálu dvojšlapky atd... a to opravdu až necitelným způsobem.Výsledkem je, že snímače

i při větších zásazích stále spouštějí zvuk z modulu a stále zvuk sedí s živým bubnem lépe, než

z klasického triggeru. Naopak doporučujeme kombinovat (vrstvit) zvuk z modulu s živým basovým bubnem.

Dá se se snímači rovnou hrát přes nějaký software v PC?

V tomto případě potřebujete nějaký program, který vlastně zastane funkci el. modulu a signál ze snímače převede na midi, které následně spustí daný zvuk. Těchto programů je celá řada...

Jsou snímače dynamické?

Ano, snímače při slabším úderu posílají slabší signál a při silnějším úderu silnější.

Musí být pedál vyvrtán nebo nějak modifikován?

Ne, snímač je přilepený k základně pedálu. Na pedálech není nutná žádná další akce.